T491D227K006AT
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: T491D227K006AT
  • Part No:
    T491D227K006AT
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Case Code:
    D
  • Tolerance:
    10 %
  • Equivalent Series Resistance:
    0.7 Ohm
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 2.8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C