T491D156K025AT
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 15uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1 Ohm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: T491D156K025AT
  • Part No:
    T491D156K025AT
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    15 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Case Code:
    D
  • Tolerance:
    10 %
  • Equivalent Series Resistance:
    1 Ohm
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 2.8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C