T354E106M025AT
KEMET Electronics
Tantalum Through-Hole Capacitor - Radial - 10uF 20% - 25VDC - 0.25 in Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: T354E106M025AT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    T354E106M025AT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Case Code:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Equivalent Series Resistance:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    6.35 mm
  • Dimension:
    10.2(Max) x 5.5(Max) mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C