T350B106M006AT
KEMET Electronics
Tantalum Through-Hole Capacitor - Radial - 10uF 20% - 6VDC - 0.1 in Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +