T330B475K025AS
KEMET Electronics
Cap Tant Solid 4.7uF 25V 10% (7.24 X 4.32 X 5.71mm) Radial 5.08mm Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: T330B475K025AS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    T330B475K025AS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Case Code:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Equivalent Series Resistance:
    N/A
  • Dimension:
    7.24 x 4.32 x 5.71 mm
  • Operating Temperature:
    N/A
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Can Ship immediately Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 3