SMR5472J50J01L16.5CBULK
KEMET Electronics
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 150°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMR5472J50J01L165CBULK
  • Part No:
    SMR5472J50J01L16.5CBULK
  • Voltage:
    50,30 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.0047 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    7.2 x 2.5 x 6.5 mm