SMR5103K63J01L4BULK
KEMET Electronics
Cap Film 0.01uF 63V PPS 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 150°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMR5103K63J01L4BULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    SMR5103K63J01L4BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    FI
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PPS
  • Voltage:
    63,40 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    7.2 x 2.5 x 6.5 mm