R60GI41504030K
KEMET Electronics
Metallized Polyester Film Capacitor - 1.5uF ±10% - 160VDC - -55°C to +105°C - 15mm Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +