PFR5221J100J11L4BULK
KEMET Electronics
Cap Film 220pF 100V PP 5% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial 5mm 100°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PFR5221J100J11L4BULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    PFR5221J100J11L4BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    100,63 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    220 pF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    7.2 x 4.5 x 6 mm