P295BE102M500A
KEMET Electronics
Film Capacitor - 1000µF - ±20% Tolerance - 550VAC - Paper, Metallized - 0.591" (15.00mm) Lead Spacing - Radial Case - PC Pins.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +