P278QS223M480A
KEMET Electronics
Cap Film Suppression X1 0.022uF 1000VDC/480VAC Paper 20% (18.5 X 8.5 X 14.3mm) Radial 15.2mm 110°C Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: P278QS223M480A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    P278QS223M480A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    FI
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    Paper
  • Voltage:
    1000,480 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18.5 x 8.5 x 14.3 mm