MMK5273K400J03L4BULK
KEMET Electronics
Metalized Polyester Film Capacitor - 0.027uF ±10% - 400VDC - +85°C - 4.5x9x7.2mm - 5 mm Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +