MMK15474K400B11L4BULK
KEMET Electronics
Metalized Polyester Film Capacitor - 0.47uF ±10% - 400VDC - +85°C - 8.5x16x18mm - 15 mm Lead Spacing - Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +