F872DP224M480Z
KEMET Electronics
Cap Film Suppression X1 0.22uF 480VAC PP 20% (26 X 11 X 20mm) Radial Wound 22.5mm 110°C Pizza
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: F872DP224M480Z
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    F872DP224M480Z
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    480 VAC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    26 x 11 x 20 mm