F461BC224G250C
KEMET Electronics
Polypropylene Film Capacitor - 0.22uF ±2% - 250VDC - +85°C - 15mm Lead Spacing - Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +