F450BM334J250C
KEMET Electronics
Cap Film 0.33uF 250V PP 5%( 18 X 8 X 15mm) Radial Wound 15mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: F450BM334J250C
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    F450BM334J250C
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    250,180 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.33 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 8 x 15 mm