C961U682MYVDBA7317
KEMET Electronics
Ceramic Disc Capacitor - 6800pF ±20% - 400VAC - Y5V - 13mm Dia - 10mm Lead Spacing - Kinked Leads - Ammo Pak
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C961U682MYVDBA7317
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C961U682MYVDBA7317
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    0.00682255uF
  • Voltage:
    4002278VAC,2502278VAC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    202276%