C901U270JVSDAAWL20
KEMET Electronics
Ceramic Disc Capacitor - 27pF ±5% - 400VAC - SL - 7mm Dia - 10mm Lead Spacing - Straight Leads - Bulk
Description +
Search Keywords: C901U270JVSDAAWL20
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C901U270JVSDAAWL20
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    27 pF
  • Voltage:
    400 VAC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %