C412C104K5R5TATR
KEMET Electronics
The C412C104K5R5TATR is a conformally coated, axial-leaded multilayer ceramic capacitor with a capacitance of 0.1 µF and a 50 ...
Description +
The C412C104K5R5TATR is a conformally coated, axial-leaded multilayer ceramic capacitor with a capacitance of 0.1 µF and a 50V rating.
Search Keywords: C412C104K5R5TATR
  • Part No:
    C412C104K5R5TATR
  • Alias/AKA:
    C412C104K5R5TA7200
  • Dielectric:
    X7R
  • Voltage:
    50 VDC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    3.05 x 4.32 mm