C410C681J5G5TA7200
KEMET Electronics
Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% Axial 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C410C681J5G5TA7200
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C410C681J5G5TA7200
  • Alias/AKA:
    C410C681J5G5TATR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Dielectric:
    C0G
  • Voltage:
    50 VDC
  • Capacitance Value:
    680 pF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    2.54 x 4.32 mm