C340C474M1U5TA
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.47uF 100V Z5U 20% Radial 5.08mm 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C340C474M1U5TA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C340C474M1U5TA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %