C320C222J5G5TA
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C320C222J5G5TA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C320C222J5G5TA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.0022 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 487
Can Ship immediately Buy all 487 in-stock or the regular minimum order quantity of 500