C317C101J5G5TA
KEMET Electronics
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C317C101J5G5TA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C317C101J5G5TA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    100 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %