C1812C474M5UAC7800
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U 20% SMD 1812 85°C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1812C474M5UAC7800
  • Part No:
    C1812C474M5UAC7800
  • Alias/AKA:
    C1812C474M5UACTU
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    20 %