C1812C223KDRAC7800
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.022uF 1000V X7R 10% SMD 1812 125°C Plastic T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C1812C223KDRAC7800
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C1812C223KDRAC7800
  • Alias/AKA:
    C1812C223KDRACTU
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Voltage:
    1000 VDC
  • Package/Case:
    1812
  • Tolerance:
    10 %