C1206C565K8RACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 5.6uF 10V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: C1206C565K8RACTU
especificação +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • fornecedor:
    KEMET Electronics
  • Número do item:
    C1206C565K8RACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C565K8RAC7800
  • Unidade de medida:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    5.6 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Tolerance:
    10 %