C1206C475M3PACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 20% SMD 1206 85°C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1206C475M3PACTU
  • Part No:
    C1206C475M3PACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C475M3PAC7800
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Tolerance:
    20 %