C1206C473M5RACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 20% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1206C473M5RACTU
  • Part No:
    C1206C473M5RACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C473M5RAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    20 %