C1206C471K2GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 470pF 200V C0G 10% SMD 1206 125 °C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1206C471K2GACTU
  • Part No:
    C1206C471K2GACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C471K2GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    470 pF
  • Voltage:
    200 VDC
  • Tolerance:
    10 %