C1206C331K5GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 10% SMD 1206 125 °C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1206C331K5GACTU
  • Part No:
    C1206C331K5GACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C331K5GAC7800
    EAR99
    4000
  • Construction:
    Flat
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    3.2 x 1.6 x 0.78 mm
  • Packaging:
    Plastic Tape and Reel
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Capacitance Value:
    330 pF
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Tolerance:
    10 %
  • Family:
    C1206
  • Voltage:
    50 VDC