C1206C272F5GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 1% SMD 1206 125 °C Paper T/R
Description +
Search Keywords: C1206C272F5GACTU
  • Part No:
    C1206C272F5GACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C272F5GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.0027 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    1 %