C1206C271J5GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 270pF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C1206C271J5GACTU
  • Part No:
    C1206C271J5GACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C271J5GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    270 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %