C1206C100J1GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 10pF 100V C0G 5% SMD 1206 125°C Plastic T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C1206C100J1GACTU
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    C1206C100J1GACTU
  • Alias/AKA:
    C1206C100J1GAC7800
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    10 pF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    5 %