C0805C751J5GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 750pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Description +
Search Keywords: C0805C751J5GACTU
  • Part No:
    C0805C751J5GACTU
  • Alias/AKA:
    C0805C751J5GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    750 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %