C0805C684J4RAC7800
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.68uF 16V X7R 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Description +
Search Keywords: C0805C684J4RAC7800
  • Part No:
    C0805C684J4RAC7800
  • Alias/AKA:
    C0805C684J4RACTU
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.68 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Tolerance:
    5 %