C0805C472J5GACTU
KEMET Electronics
Ceramic Chip Capacitor - 4700pF ±5% - 50 Volt - C0G - 0805 - Sn Terminals - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: C0805C472J5GACTU
  • Part No:
    C0805C472J5GACTU
  • Alias/AKA:
    C0805C472J5GAC7800
    EAR99
    2500
  • Capacitance Value:
    0.0047 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %