C0805C472J1GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.0047uF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Description +
Search Keywords: C0805C472J1GACTU
  • Part No:
    C0805C472J1GACTU
  • Alias/AKA:
    C0805C472J1GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.0047 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Tolerance:
    5 %