C0805C105K8PAC7800
KEMET Electronics
Cap Ceramic 1uF 10V X5R 10% SMD 0805 85°C Plastic T/R
Description +
Search Keywords: C0805C105K8PAC7800
  • Part No:
    C0805C105K8PAC7800
  • Alias/AKA:
    C0805C105K8PACTU
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Tolerance:
    10 %