C0805C104K5RAC7411
KEMET Electronics
Ceramic Chip Capacitor - 100000pF ±10% - 50 Volt - X7R - 0805 - Sn Terminals - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: C0805C104K5RAC7411
  • Part No:
    C0805C104K5RAC7411
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    15000
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    10 %