C0805C103J5RAC7210
KEMET Electronics
Ceramic Chip Capacitor - 10000pF ±5% - 50 Volt - X7R - 0805 - Sn Terminals - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: C0805C103J5RAC7210
  • Part No:
    C0805C103J5RAC7210
    EAR99
    15000
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %