C0805C102G5GACTU
KEMET Electronics
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 2% SMD 0805 125°C Paper T/R
Description +
Search Keywords: C0805C102G5GACTU
  • Part No:
    C0805C102G5GACTU
  • Alias/AKA:
    C0805C102G5GAC7800
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    2 %