C0603C824K8PACTU
KEMET Electronics
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 0603 - 820000pF ±10% - 10VDC - X5R
Description +
Search Keywords: C0603C824K8PACTU
  • Part No:
    C0603C824K8PACTU
  • Alias/AKA:
    C0603C824K8PAC7867
  • COO:
    MX
  • Capacitance Value:
    0.82 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Tolerance:
    10 %