C0603C104K3RACTU
KEMET Electronics
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 0603 - 100000pF ±10% - 25VDC - X7R
Description +
Search Keywords: C0603C104K3RACTU
  • Part No:
    C0603C104K3RACTU
  • Alias/AKA:
    C0603C104K3RAC7867
  • COO:
    CN
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Tolerance:
    10 %