A700X157M006ATE015
KEMET Electronics
Cap Aluminum Polymer 150uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 0.015 Ohm 3900mA 125°C Plastic T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: A700X157M006ATE015
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    KEMET Electronics
  • Part No:
    A700X157M006ATE015
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 4 mm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Construction:
    Flat
  • Leakage Current:
    57@5Min uA
  • Family:
    A700
  • Maximum Operating Temperature:
    125 °C
  • Lifetime:
    N/A
  • Equivalent Series Resistance:
    0.015 Ohm