A231ML471Q063A
KEMET Electronics
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V -10% to 30% (20 X 27mm) Axial 0.125 Ohm 4900mA 2000h 150A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +