R82EC2100AA50K
R82EC2100AA50K
KEMET Electronics
In Stock: 643
Minimum Order: 4,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
82EC2100AA50K
KEMET Electronics
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 82EC2100AA50K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    82EC2100AA50K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage:
    100,63 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    5 mm