TST24PA00
ITT CANNON
Conn Housing PL 24 POS Crimp ST Cable Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TST24PA00
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ITT CANNON
  • Part No:
    TST24PA00
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Cable Mount
  • Body Orientation:
    Straight
  • Gender:
    PL
  • Termination Method:
    Crimp
  • Number of Contacts:
    24
  • Maximum Voltage Rating:
    250 VAC
  • Maximum Current Rating:
    13 A
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C