MDM-51SH017K
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 1.828m 26AWG 51 POS Micro D-Sub SKT Crimp
Description +
Search Keywords: MDM51SH017K
  • Part No:
    MDM-51SH017K
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Termination Type:
    72" Min, M16874/4 #26AWG, Yellow
  • Contact Type:
    Crimp
  • Coupling:
    Jackscrew Coupling
  • Current Rating:
    3 A max.