MDM-37SL39B
ITT CANNON
Connector D-Subminiature 0.006m 25AWG Micro D-Subminiature 37 POS SKT Crimp
Description +
Search Keywords: MDM37SL39B
  • Part No:
    MDM-37SL39B
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    37 Contact
  • Coupling:
    Friction Coupling
  • Current Rating:
    3 A max.
  • Insulator Material:
  • Termination Type:
    0.25" Min, #25 AWG
  • Hardware:
    HARDWARE=B .092 dia mtg holes
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude