MDM-37SH048L-A174
ITT CANNON
Cable Assembly RG178/U 1.219m 26AWG 37 POS Micro D-Sub SKT Crimp
Description +
Search Keywords: MDM37SH048LA174
  • Part No:
    MDM-37SH048L-A174
  • Alias/AKA:
    37 Contact
  • Shell Finish:
    Electroless Nickel
  • Gender:
    Socket
  • Dielectric Withstanding Voltage:
    600 VAC at sea level 150 VAC at 70,00 altitude
  • Current Rating:
    3 A max.